- Anunturiin.ro
- Imobiliare în Rosu
- Case - Vile de vânzare în Rosu
Solicitări populare
Găsit:
1 anunțuri
în categoria Case - Vile de vânzare
în Rosu Camere mai mult de 5
Resedinta emblematica in rosu, pe malul lacului, 785 mp, 200
€ 1.150.000,00
Camere mai mult de 5
Suprafata utila 635 m²
An constructie 2006
pret m² 1.811,02 €
Preț mediu mai mult de 5 cam. Rosu: 1.811,02 €/m²
Resedinta emblematica pe malul lacului, proprietate iconica cu teren de 2.000 mp
intr-un cadru natural privilegiat, unde linistea si eleganta se intalnesc, se afla aceasta resedinta spectaculoasa, conceputa pentru un stil de viata exclusivist sau pentru un proiect investitional de anvergura. proprietatea beneficiaza de deschidere directa la lac de 25 m, oferind panorame rare si un nivel exceptional de intimitate.
edificata pe un teren generos de 2.000 mp, vila are o suprafata construita de 785 mp, cu 635 mp utili si amprenta la sol de 180 mp. dispunerea inteligenta a constructiei lasa aproximativ 1.820 mp de teren liber, creand posibilitati multiple de extindere, dezvoltare sau amenajare suplimentara.
arhitectura este pusa in valoare de 3 terase cu suprafata totala de 73 mp, orientate catre lac si gradina atent peisagistic amenajata, unde vegetatia matura, foisorul elegant, piscina si jacuzzi definesc un ambient rafinat de resort privat.
zona de demisol imbina siguranta cu functionalitatea, fiind dotata cu adapost de protectie civila cu structura armata (pereti dubli de 40 cm si usa metalica etansa), alaturi de crama, camara si spatii tehnice.
la parter, spatiile ample si luminoase sunt gandite pentru reprezentativitate si confort: zone de receptie impresionante, living generos, dining elegant, birou, bucatarie de mari dimensiuni, baie, garaj si acces direct catre terasa cu vedere deschisa asupra lacului.
etajul este dedicat intimitatii si relaxarii, oferind spatii perfect proportionate pentru odihna, dressinguri, bai rafinate, biblioteca, sala de sport, balcoane si terase cu perspective spectaculoase asupra apei si orasului.